0

TOP 10 legalnych narkotyków mocniejszych od marihuany

afrin-narkotyki

Witajcie,

Istnieje wiele narkotyków znacznie gorszych od takich używek jak alkohol i marihuana, lecz nie wiele osób zdaje sobie sprawy, iż otrzymane mogą one zostać całkowicie legalnie z leków dostępnych bez recepty. Narkotyki, które powstają są znacznie silniejsze, bardziej niebezpieczne niż te nielegalne.

10. Eter dietylowy

eter-dietylowy

Eter dietylowy, częściej nazywany po prostu Eter, głównie stosowany jest medycynie, jako środek znieczulający. Jednak ma też długą historię zastosowań rekreacyjnych. Pod koniec XIX wieku, był regularnie używany w Irlandii, Rosji, Francji, Norwegii, Stanach Zjednoczonych i innych krajach. Efekt był podobny do eteru alkoholu, ale to było tańsze rozwiązanie, i pozwalało szybciej wytrzeźwieć dzięki czemu jest popularny wśród ludzi, którzy nie mają zbyt dużo pieniędzy..

Eter jest wysoce łatwopalny, i może być bardzo niebezpieczny, powinny być traktowany z dużą ostrożnością. Eter dietylowy nie jest nielegalny w Stanach Zjednoczonych i jest dość łatwy do uzyskania, wystarczy się postarać. Niektórzy dostawcy są ostrożni, i sprzedająć go głównie do uniwersytetów i laboratoriów. Powodem tego jest fakt, że lek jest często stosowany, jako składnik tworzeniu różnych narkotyków, takich jak LSD.

9. Dekstrometorfan (robitussin)

robitussin

Kodeina – pierwotnie główny składnik aktywny, stosowany dla leczenia kaszlu; Jednakże, kodeina jest substancją silnie uzależniającą. Dekstrometorfan, bardziej znany jako DXM, został stworzony, aby być nie uzależniać jako zamiennik dla kodeiny. Podczas gdy DXM nie uzależnia to większość syropów na kaszel zawiera inne składniki, takie jak acetaminofen lub gwajafenezynę, które są bardzo niebezpieczne, stosowane w dużych ilościach.

Rekreacyjnie, DXM może mieć bardzo silny wpływ, od euforii, podwyższonego nastroju, stany dysocjacji onirycznych. Różne, inne efekty, które mogą lub nie mogą być uznane za dobre, w zależności od osoby, w tym dezorientacja, splątanie, zaburzenia postrzegania czasu, zmniejszenie popędu seksualnego i halucynacje. Wiele osób uważa ten stan bycia jako pijany i naćpany w tym samym czasie, a większe dawki mogą znacznie osłabić pamięć, język i osąd.

8. Doksylamina

doksylamina

Doksylaminę jest lekiem przeciwhistaminowy.
Normalnie, doksylamine stosuje się do leczenia alergii, w niektórych przypadkach ze względu na jego działanie uspokajające jako środek do leczenia bezsenności. Jest czasami zmieszany z acetaminofenem lub kodeiną, do stosowania jako środek przeciwbólowy.

Mimo, że można je kupić w każdym sklepie spożywczym, jest czasami nadużywane przez nastolatków poszukujących taniego sposobu na odjazd. Nastolatki nadużywają doksolaminy ze względu na jej właściwości halucynogenne, ale także sprawia, że są oni pobudzeni i zdezorientowani. To faktycznie nie brzmi dokładnie jak bardzo silny trans narkotykowy, ale ludzie próbują wszelkiego rodzaju głupich używek. W dużych dawkach, może to być bardzo niebezpieczne, w wyniku długotrwałego stosowania objawia się pobudzenie, drgawki, oraz śpiączka.

7. Tramadol

tramadol

Tramadol nie jest z grupy opioidów, jednak ma on wpływ na mózg w bardzo podobny sposób. Działa ona jako środek przeciwbólowy, i ma aktywność agonisty opioidów, który daje wrażenie ludziom podobny do opioidów, chociaż nie jest tak silnie. Jest to często nadużywane przez narkomanów, osób szukających bardziej łatwo do uzyskania ”lotów” podobnych do heroiny lub innych opiatów syntetycznych, takich jak Vicodin. Tramadol cechuje bardzo wyjątkowy status prawny. Mimo, że jest uważany za lek na receptę, ale tylko w kilku krajach. W polsce można go zakupić bez recepty. 

6. Kava

kava-pieprz

Kava to napój przygotowywany z rośliny o nazwie pieprz metystynowy która pochodzi z Wysp Pacyfiku, gdzie wyspiarze używali go medycznie przez bardzo długi czas. Rozdrabniali oni zioła aby użyć je do wykonania napoju herbacianego, który miał na celu relaksować, ale również spożywany był jako część tradycji wśród wyspiarzy. Oprócz swoich relaksujących efektów, lub zastosowania w medycynie plemiennej, niedawno opracowany pewną popularność w zachodnim świecie, gdzie jest jeszcze bardzo legalne kupić i używać. Podczas gdy umiarkowana dawka napoju Kava daje poczucie euforii, odprężenia to większa może powodować silne halucynacje. Naukowcy badając wpływ kava’y na człowieka uznali iż spożywanie tego napoju może spowodować żółte przebarwienia skóry, senność, ataksja, uszkodzenie wątroby, a te efekty nie wyglądają na banalne…

5. Kratom

kratom

Kratom, określane w literaturze naukowej jako Mitragyna speciosa. Roślina ta pochodzi z południowo-wschodniej Azji i jestz  tej samej rodziny co kawa. Jest często używana w medycynie w celu łagodzenia bólu. Jednak popularność zyskała niedawno w Stanach Zjednoczonych za swoje właściwości psychoaktywne. Kwestia prawna jest nieuregulowana, więc roślinę łatwo można kupić w trybie online, lub w pewnych sklepach z suplementami ziołowymi. Proszek lub liście są zwykle spożywane w przygotowaniu herbaty, a czasami jest również spożywana doustnie. Kilka gramów tej substancji może dać komuś odurzenie na dwie do trzech godzin. Chociaż pierwotnie była używana w medycynie, została zakazane w jej rodzimej Tajlandii, z powodu nadużywania rośliny. Uważaj, roślina ta jest uważana za bardzo uzależniającą używkę.

4. Difenhydramina (Benadryl)

benadryl

Difenhydramina zwykle idzie pod nazwą handlową benadryl i jest sprzedawany jako lek na alergie, ale jest również często stosowany jako środek uspokajający, gdy ludzie mają problemy ze snem. Ma pewną popularność wśród osób używających narkotyków , ze względu na jego wpływ jako Delirianty. Osoby, które zażyją dużą dawkę mogą się spodziewać takich objawów, jak senność, zmęczenie, zaburzenia koordynacji, zawroty głowy, zaburzenia widzenia, dezorientacja, omamy. Lek ten jest bardzo niebezpieczny w bardzo dużych dawkach, zwłaszcza często zażywany. Istnieje wiele gorszych efektów ubocznych, takich jak gorączka, niedociśnienie, drgawki, drgawki, objawy żołądkowo-jelitowe, głębokiej śpiączki i śmierci. Stosowany od czasu do czasów, zgodnie z jego przeznaczeniem nie powinniśmy odczuć efektów ubocznych, lecz regularne nadużywanie jest bardzo niebezpieczne dla serca.

3. Dimenhydrynat  (Dramamine)

aviomarin

Dimenhydrynat jest lekiem, jak większość z was wie takim jak Lokomotive, Aviomarin i jest wykorzystywany głównie, w celu zwalczania choroby lokomocyjnej. Jest to również Deliriant i jest popularny wśród użytkowników narkotyków dla halucynacji wzrokowych i dźwiękowych.  Mają również działanie euforyczne, wraz z halucynacjami. Nie tylko amatorzy narkotyków korzystają z Dimenhydrynatu, lecz również u pacjentów psychiatrycznych, ale w ich przypadku jest to stosowane do samodzielnego leczenia niepokoju itp., a nie do celów rekreacyjnych. Podobnie jak difenhydramina, lek ten nie jest korzystne w dużych dawkach, i może być bardzo szkodliwy przy długotrwałym stosowaniu dla przewodu pokarmowego i serca.

2. Propyloheksedryny (Benzedrex)

 Propyloheksedryny (Benzedrex)

Propyloheksedryna jest aktywnym lekiem w aerozolu do nosa o nazwie Benzedrex. Lek znajduje się w pręcie bawełny wewnątrz inhalatora do nosa, a niektórzy amatorzy szukający wrażeń zjadają owy kłębek bawełny. Następnie daje im to odurzenie podobne do amfetaminy. Ważne jest, aby pamiętać jednak, że jest to bardzo niebezpieczne – „nie próbujcie tego w domu.” w wielu przypadkach pojawiały się takie efekty jak psychoza, zawał mięśnia sercowego, płuc, choroby naczyń, nadciśnienie płucne i nagła śmierć. Wiele z tych niebezpiecznych efektów ubocznych prawdopodobnie spowodowane jest tym, że lek jest czynnikiem zwężającym naczynia, a także znacznie podnosi ciśnienie krwi.

1. Oksymetazolina (Afrin)

afrin-narkotyki

Oksymetazolina to lek stosowany o powszechnie używanej handlowej nazwie Afrin – aerozol do nosa. Odurzenie po nim nie musi być bardzo silne, a zamiast tego jest bardziej prawdopodobne, że u ludzi używających ten lek pojawi się psychoza, oraz halucynacje. To sprawa, że lek jest godny uwagi. Badania wykazały, że lek jest bardzo uzależniający, a ludzie regularnie korzystający z tego leku nie potrafią bez niego funkcjonować. Na opakowaniu Afrin przeczytamy, aby nie korzystać z leku dłużej jak kilka dni z rzędu; Powodem tego jest to, że jeśli stosuje się go zbyt długo, to w rzeczywistości powoduje, że wewnętrzna część nosa puchnie. W istocie, ludzie użytkują Afrin w celu zmniejszenia zatłoczenia nosa, a to sprawia, że człowiek staje się stale uzależniony od tego spray’u do nosa – aby udrożnić drogi oddechowe. Więc lepiej się do niego nie przyzwyczajać, chyba że chcesz aby w całym twoim domu, samochodzie, pracy były porozrzucane inhalatory do nosa..

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *